Miiska qalliinka gacanta ee TY wuxuu ku habboon yahay qalliinka laabta iyo caloosha, ENT, dhalmada iyo cudurada haweenka, urology iyo lafaha, iwm.
Qaab-dhismeedka, tiirka iyo saldhiggu waa bir aan miridh lahayn, si fudud loo nadiifin karo oo u adkaysta daxalka.
Miiska hawlgalka farsamada waxaa kor loo qaadaa oo hoos loo dhigaa bamka saliidda ee baalka, kaas oo si habsami leh u shaqeeya oo ammaan ah oo la isku halleyn karo. Dhammaan dhaqdhaqaaqyada kale waxaa ku shaqeeya geerka farsamada.
Miiskan hawlgalka haydarooliga wuxuu u baahan yahay in saxanka lugta la laabi karo, la afduubi karo oo la kala saari karo, waana mid si fudud loo hagaajin karo. Wuxuu qaataa saldhig qaab T ah.
1.Shaqada Wareegga
Miiska qalliinka gacanta waxaa loo rogi karaa 360°, dhakhaatiirtu waxay hagaajin karaan xagasha iyadoo loo eegayo qaabkooda qalliinka, taasoo si weyn u kordhinaysa booska qalliinka inta lagu jiro qalliinka. (Ikhtiyaar)
2.U beddel degdeg ah booska dabacsan
Shaxda hawlgalka waxay u baahan tahay 200 oo aag°soo bixitaan (jilicsanaan) dusha sare ee miiska hal mar iyadoo la adeegsanayo gacan-qabsiga, kaas oo loo isticmaali karo in lagu beddelo shaqada buundada lumbar.
3. Miiska Lakab Laba-Lakab ah
Miiska dushiisa wuxuu u baahan yahay miiska dushiisa oo laba lakab ah, isku-darka nuugista X-ray oo hooseeya iyo saameynta aragtida qeexitaanka sare leh.
4. Qalabka Birta Aan Daxalka Ahayn
Qaab-dhismeedka, saldhigga, tiirka kor u qaadista, iyo qaab-dhismeedka gudbinta ugu weyn dhammaantood waxay ka samaysan yihiin bir aan miridh lahayn oo 304 ah, taas oo si fudud loo nadiifin karo loona xoqi karo, u adkaysan karta aashitada iyo miridhka, taasoo hubinaysa inaysan waligood miridhku noqon doonin.
5. Hagaajinta Haydarooliga iyo Gacanta
Kor u qaadista iyo hoos u dhigista miiska hawlgalka haydarooliga waxay qaadataa nooca bamka saliidda baalka, kaas oo si habsami leh u shaqeeya oo ammaan ah oo la isku halleyn karo. Dhammaan dhaqdhaqaaqyada kale waxaa maamula madaxa gudbinta qalabka farsamada.
Pmitirrada
| Shayga Moodeelka | Shaxda Hawlgalka Buugga TY |
| Dhererka iyo Ballaca | 2020mm * 500mm |
| Sare u qaadis (Kor iyo Hoos) | 1010mm/ 760mm |
| Saxanka Madaxa (Kor iyo Hoos) | 45°/70° |
| Saxanka Dambe (Kor iyo Hoos) | 75°/ 15° |
| Saxanka Lugta (Kor / Hoos / Dibadda) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Reverse Trendelenburg | 25°/ 25° |
| U janjeera Dhinaca (Bidix iyo Midig) | 20°/20° |
| Kor u qaadista Buundada Kelyaha | ≥110mm |
| Furaash | Furaash Xusuusta |
| Waxyaabaha ugu Muhiimsan | Bir aan miridh lahayn oo 304 ah |
| Awoodda Rarka Ugu Badan | 200 KG |
| Dammaanad | 1 Sano |
SQalabka Tandard
| Maya. | Magaca | Tirada |
| 1 | Shaashadda Suuxinta | 1 Xabbo |
| 2 | Taageerada Jirka | 1 Lamaane |
| 3 | Taageerada Gacanta | 1 Lamaane |
| 4 | Nasashada Garabka | 1 Lamaane |
| 5 | Jilibka Jilibka | 1 Lamaane |
| 6 | Qalabka Hagaajinta | 1 Set |
| 7 | Furaash | 1 Set |