Miiska hawlgalka haydarooliga korontada ku shaqeeya ee TDY-Y-1 wuxuu qaataa qaab-dhismeedka gudbinta haydarooliga ee korontada ku shaqeeya ee laga soo dhoofiyo, kaas oo beddelaya tignoolajiyada gudbinta usha korontada ee dhaqameed.
Hagaajinta booska ayaa aad u saxsan, xawaaraha dhaqdhaqaaqa waa mid isku mid ah oo deggan, waxqabadkuna waa mid la isku halleyn karo oo waara.
Saldhigga qaabaysan ee Y wuxuu hubiyaa xasilloonida iyo booska lugaha oo ku filan.
Shaqada turjumaadda iyo looxa sariirta ee la arki karo, oo lagu rakibay C-arm, ayaa samayn kara sawir-qaadista raajada jirka oo dhan.
Nidaamka laba-geesoodka ah, marka lagu daro kantaroolka fog ee gacanta lagu qaato, wuxuu ku qalabaysan yahay nidaam kantarool degdeg ah oo tiir ah. Shaqada dib-u-dejinta hal-fure ah waxay siisaa hufnaanta shaqada dhakhtarka.
Miiskan qalliinka ee isku dhafan ee elektiroonigga-haydarooliga ah wuxuu ku habboon yahay qalliinno kala duwan, sida qalliinka caloosha, dhalmada, cudurrada haweenka, ENT, kaadi-mareenka, qalliinka anorectal iyo lafaha, iwm.
1.Nidaamka Xakamaynta Laba-jibbaaran
Miiska hawlgalka ee TDY-Y-1 ee Korontada-Haydraulic wuxuu leeyahay habab kontorool oo labanlaab ah, mid waa kontorool fiilooyin leh, oo leh shaqo dib-u-dejin heer otomaatig ah oo hal fure ah. Tan kalena waa nidaamka xakamaynta degdegga ah ee tiirarka. Laba qaybood oo ka mid ah nidaamyada hawlgalka ee madaxbannaan oo leh shaqo isku mid ah ayaa hubinaya in nidaamka xakamaynta degdegga ah uu wali si kalsooni leh u shaqayn karo marka kontoroolka fiilooyinka leh uu fashilmo, taasoo hubinaysa isticmaalka badbaadada leh ee miiska hawlgalka.
2. Waxaa loo heli karaa baaritaanka raajada X-ray
Miiska sare ee miiska korontada ku shaqeeya ee OR wuxuu dhaafi karaa raajada X-ray, waxaana lagu rakibayaa bir hagitaan ah dhinaca hoose ee miiska si loogu qaado sanduuqyada filimada raajada X-ray.
3. La jaanqaadi kara C-gacanta
Dhaqdhaqaaqa toosan ee korontada ku shaqeeya waa 340mm, kaas oo bixiya meel sax ah oo ku habboon gacanta C-ga, wuxuuna samayn karaa raajo jirka oo dhan ah isagoon dhaqaajin bukaanka.
4. Baytariyada Dib Loo Soo Celin Karo
Miiska qalliinka ee TDY-Y-1 ee Korontada-Haydraulic waxaa ku qalabaysan baytariyo dib loo buuxin karo oo waxqabad sare leh, kuwaas oo dabooli kara baahiyaha hawlgallada ≥50, taasoo hubinaysa inay shaqeyso iyada oo aan lahayn koronto dibadda ah. Baytariga dib loo buuxin karo uma baahna dayactir waxaana loo isticmaali karaa muddo dheer. Isla mar ahaantaana, korontada AC-ga waxaa loo isticmaali karaa in lagu bixiyo tamar koronto si loo hubiyo badbaadada ugu badan.
5.Obadhanka neRaasaasFsubkid
Hawsha cusub ee dib-u-dejinta hal-badhanka ah ayaa fududaynaysa hawlgallada adag
Xuduudaha
| Shayga Moodeelka | Shaxda Hawlgalka TDY-Y-1 ee Korontada-Haydraulic |
| Dhererka iyo Ballaca | 1960mm * 500mm |
| Sare u qaadis (Kor iyo Hoos) | 1090mm / 690mm |
| Saxanka Madaxa (Kor iyo Hoos) | 60° / 85°/0° |
| Saxanka Dambe (Kor iyo Hoos) | 85°/ 40° |
| Saxanka Lugta (Kor / Hoos / Dibadda) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Reverse Trendelenburg | 28°/ 28° |
| U janjeera Dhinaca (Bidix iyo Midig) | 18°/ 18° |
| Kor u qaadista Buundada Kelyaha | 100mm |
| Sibidh Jiif ah | 340mm |
| Boos eber ah | Hal badhan, caadi ah |
| Dabacsan/ Dib-u-eegis | Hawlgalka Isku-dhafka ah |
| Guddiga Raajada X-ray | Ikhtiyaar ah |
| Guddi Xakameyn | ikhtiyaari ah |
| Badhanka joojinta degdegga ah | Ikhtiyaar ah |
| Nidaamka Elektro-matoorka | Chaoger oo ka yimid Taiwan |
| Danab | 220V/110V |
| Soo noqnoqoshada | 50Hz / 60Hz |
| Awood-u-helidda Awoodda | 1.0 KW |
| Baytari | Haa |
| Furaash | Furaash Xusuusta |
| Waxyaabaha ugu Muhiimsan | Bir aan miridh lahayn oo 304 ah |
| Awoodda Rarka Ugu Badan | 200 KG |
| Dammaanad | 1 Sano |
SQalabka Tandard
| Maya. | Magaca | Tirada |
| 1 | Shaashadda Suuxinta | 1 gabal |
| 2 | Taageerada Jirka | 1 lammaane |
| 3 | Taageerada Gacanta | 1 lammaane |
| 4 | Taageerada Garabka | 1 lammaane |
| 5 | Taageerada Lugta | 1 lammaane |
| 6 | Saxanka Cagta | 1 lammaane |
| 7 | Gacanta Buundada Kelyaha | 1 gabal |
| 8 | Furaash | 1 Set |
| 9 | Qalabka Hagaajinta | 8 xabbo |
| 10 | Xakamaynta Fog | 1 gabal |
| 11 | Khadka Korontada | 1 gabal |
| 12 | Saliid Haydarooliga | 1 qasacad saliid ah |