Miiska hawlgalka moobaylka ee TDY-2 wuxuu leeyahay sariir iyo tiir bir ah oo 304 ah oo buuxa, si fudud loo nadiifin karo oo ka hortagga wasakhowga.
Dusha sare ee miiska waxa loo qaybiyaa 5 qaybood: qaybta madaxa, qaybta dambe, qaybta dabada, iyo laba qaybood oo lugaha laga saari karo.
Miiska hawlgalka moobaylka ee TDY-2 waxaa lagu turjumi karaa masaafad dhan 340mm, taasoo siinaysa meel muuqaal wanaagsan leh oo loogu talagalay gacanta C-ga inta lagu jiro qalliinka, waxaana loo isticmaali karaa sanduuqyada filimka X-ray.
Loox madax oo laba jibbaaran, loox lugaha la hagaajin karo oo dhex mara gaaska guga. Isticmaal qalabka Jarmalka ee aamusan. Waxa kale oo jira dib-u-dejin hal badhan ah, qalabka hal badhan iyo hawlaha ka hortagga gariirka waa ikhtiyaari.
Miiskan qalliinka korontada ee badan wuxuu ku habboon yahay qalliinno kala duwan, sida qalliinka caloosha, dhalmada, cudurrada haweenka, ENT, kaadi-mareenka, qalliinka anorectal iyo lafaha, iwm.
1.Saxanka madaxa ee laba-geesoodka ah
Saxanka madaxa ee laba-jibbaaran ee miiskan hawlgalka korontada ayaa si xor ah u hagaajin kara dhererka looxa madaxa, taasoo u oggolaanaysa bukaanka inuu yeesho xagal madax oo raaxo leh marka uu qalliin ku samaynayo meelo kala duwan.
2. Taarikada Lugta waxay noqon kartaa Xakamaynta Korontada ama Xakamaynta Guga Gaaska
Taarikada lugta waxaa lagu xakameyn karaa gaaska guga ama waxaa loo casriyeyn karaa xakamaynta korontada.
3. Nidaamka Xakamaynta Laba-geesoodka ah ee Ikhtiyaarka ah
Xakamaynta gacanta iyo xakamaynta guddiga ikhtiyaariga ah waxay bixiyaan ilaalin labanlaab ah qalliinka.
4.Casters-ka Weyn
Qalabka TENTE ee Jarmalka laga keeno, oo aan xirnayn oo aamusan.
5. Baytari dib loo buuxin karo oo ku dhex jira
Miiska hawlgalka korontada ee TDY-2 waxa uu ku qalabaysan yahay baytari dib loo buuxin karo oo waxqabad sare leh, kaas oo dabooli kara baahiyaha 50 hawlgal. Isla mar ahaantaana, waxa uu leeyahay koronto AC ah si uu u bixiyo tamar koronto si loo hubiyo badbaadada ugu badan.
6.Doorasho Ikhtiyaari ah oo Dheeraad ah
Dib-u-dejin hal-badhan ah oo ikhtiyaari ah, dabacsanaan togan iyo shaqo dabacsan oo gadaal ah.
Pcabbirro:
| MoodelShay | Miiska Hawlgalka Korontada ee Moobaylka ee TDY -2 |
| Dhererka iyo Ballaca | 2100mm*550mm |
| Sare u qaadis (Kor iyo Hoos) | 1000mm/ 700mm |
| Saxanka Madaxa (Kor iyo Hoos) | 45° 90° |
| Saxanka Dambe (Kor iyo Hoos) | 90°/ 17° |
| Saxanka Lugta (Kor / Hoos / Dibadda) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Reverse Trendelenburg | 25°/ 25° |
| U janjeera Dhinaca (Bidix iyo Midig) | 15°/ 15° |
| Kor u qaadista Buundada Kelyaha | ≥110mm |
| Sibidh Jiif ah | 345mm |
| Dabacsan/ Dib-u-eegis | Hawlgalka Isku-dhafka ah |
| Guddiga Raajada X-ray | Ikhtiyaar ah |
| Guddi Xakameyn | Heerka Caadiga ah |
| Nidaamka Elektro-matoorka | Jiecang |
| Danab | 220V/110V |
| Soo noqnoqoshada | 50Hz / 60Hz |
| Awood-u-helidda Awoodda | 1.0 KW |
| Baytari | Haa |
| Furaash | Furaash Xusuusta |
| Waxyaabaha ugu Muhiimsan | Bir aan miridh lahayn oo 304 ah |
| Awoodda Rarka Ugu Badan | 200 KG |
| Dammaanad | 1 Sano |
Qalabka Caadiga ah
| Maya. | Magaca | Tirada |
| 1 | Shaashadda Suuxinta | 1 gabal |
| 2 | Taageerada Jirka | 1 lammaane |
| 3 | Taageerada Gacanta | 1 lammaane |
| 4 | Taageerada Garabka | 1 lammaane |
| 5 | Taageerada Lugta | 1 lammaane |
| 6 | Taageerada Cagta | 1 lammaane |
| 6 | Gacanta Buundada Kelyaha | 1 gabal |
| 7 | Furaash | 1 Set |
| 8 | Qalabka Hagaajinta | 8 xabbo |
| 9 | Qabsashada Dheer ee Hagaajinta | 1 lammaane |
| 10 | Meel fog oo gacanta ah | 1 gabal |
| 11 | Khadka Korontada | 1 gabal |