Miiska hawlgalka korontada ee TDY-1 wuxuu qaataa nidaamka hawlgalka matoorka riixista korontada si loo hubiyo inuu dhammaystiri karo hagaajinta qaab-dhismeedka kala duwan inta lagu jiro hawlgalka, oo ay ku jiraan qaadista miiska, u janjeersiga hore iyo gadaal, u janjeersiga bidix iyo midig, laablaabka saxanka dambe iyo turjumaadda.
Miiskan qalliinka korontada ee badan wuxuu ku habboon yahay qalliinno kala duwan, sida qalliinka caloosha, dhalmada, cudurrada haweenka, ENT, kaadi-mareenka, qalliinka anorectal iyo lafaha, iwm.
1. Waxaa laga heli karaa Sawirka Raajada X-ray
Miiska PFCC waxaa loo isticmaali karaa baaritaanka raajada X-ray inta lagu jiro hawlgallada. Miiska hawlgalka korontada ee TDY-1 waxaa loo turjumi karaa in ka badan 300mm, taasoo siinaysa meel muuqaal wanaagsan leh oo loogu talagalay gacanta C-ga inta lagu jiro qalliinka, waxaana loo isticmaali karaa sanduuqyada filimka raajada X-ray.
2. Nidaamka Xakamaynta Laba-geesoodka ah ee Ikhtiyaarka ah
Xakamaynta gacanta iyo xakamaynta guddiga ikhtiyaariga ah waxay bixiyaan ilaalin labanlaab ah qalliinka.
3. Baytari dib loo buuxin karo oo ku dhex jira
Miiska hawlgalka korontada ee TDY-1 waxa uu ku qalabaysan yahay baytari dib loo buuxin karo oo waxqabad sare leh, kaas oo dabooli kara baahiyaha 50 hawlgal. Isla mar ahaantaana, waxa uu leeyahay koronto AC ah si uu u bixiyo tamar koronto si loo hubiyo badbaadada ugu badan.
4. Buundada Kelyaha ee ku dhex jirta
Buundo dhabarka ku dhisan oo ku habboon dhakhaatiirta inay sameeyaan qalliinka xameetida iyo kelyaha
Xuduudaha
| Shayga Moodeelka | Shaxda Hawlgalka Korontada ee TDY-1 |
| Dhererka iyo Ballaca | 2070mm*550mm |
| Sare u qaadis (Kor iyo Hoos) | 1000mm/ 700mm |
| Saxanka Madaxa (Kor iyo Hoos) | 45°/ 90° |
| Saxanka Dambe (Kor iyo Hoos) | 75°/ 20° |
| Saxanka Lugta (Kor / Hoos / Dibadda) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Reverse Trendelenburg | 25°/ 25° |
| U janjeera Dhinaca (Bidix iyo Midig) | 15°/ 15° |
| Kor u qaadista Buundada Kelyaha | ≥110mm |
| Sibidh Jiif ah | 300mm |
| Dabacsan/ Dib-u-eegis | Hawlgalka Isku-dhafka ah |
| Guddiga Raajada X-ray | Ikhtiyaar ah |
| Guddi Xakameyn | Heerka Caadiga ah |
| Nidaamka Elektro-matoorka | Jiecang |
| Danab | 220V/110V |
| Soo noqnoqoshada | 50Hz / 60Hz |
| Awood-u-helidda Awoodda | 1.0 KW |
| Baytari | Haa |
| Furaash | Furaash Xusuusta |
| Waxyaabaha ugu Muhiimsan | Bir aan miridh lahayn oo 304 ah |
| Awoodda Rarka Ugu Badan | 200 KG |
| Dammaanad | 1 Sano |
Qalabka Caadiga ah
| Maya. | Magaca | Tirada |
| 1 | Shaashadda Suuxinta | 1 gabal |
| 2 | Taageerada Jirka | 1 lammaane |
| 3 | Taageerada Gacanta | 1 lammaane |
| 4 | Taageerada Garabka | 1 lammaane |
| 5 | Taageerada Lugta | 1 lammaane |
| 6 | Taageerada Cagta | 1 lammaane |
| 6 | Gacanta Buundada Kelyaha | 1 gabal |
| 7 | Furaash | 1 Set |
| 8 | Qalabka Hagaajinta | 8 xabbo |
| 9 | Qabsashada Dheer ee Hagaajinta | 1 lammaane |
| 10 | Meel fog oo gacanta ah | 1 gabal |
| 11 | Khadka Korontada | 1 gabal |