Shaxda baaritaanka dumarka ee korontada ku shaqeeya ee FD-G-1 waxay isticmaashaa agab xoog badan waxayna u adkaysta daxalka, taas oo ku habboon nadiifinta maalinlaha ah iyo jeermiska isbitaalka.
Kor u qaadista dusha sare ee miiska baaritaanka, xagasha looxa dambe iyo looxa lugta waxaa lagu hagaajin karaa iyada oo loo marayo badhanka cagta.
Qalabka waa dhammaystiran yihiin, waxaana jira qalabka garabka lagu nasto, suunka garabka, suunka curcurka, gacanta lagu qabto, qalabka lugaha lagu nasto, iyo saxannada wasakhda ah oo leh qalab lagu nasto oo caadi ah.
Saldhigga jadwalka baaritaanka dumarka wuxuu qaataa qaab-dhismeed qaab-u-qaabaysan, kaas oo bixiya meel loogu talagalay socodka cagta iyo lugaha ee shaqada maalinlaha ah ee dhakhtarka.
Sariirtan qalliinka ee baaritaanka caafimaadka dumarka, kuma habboona oo keliya baaritaannada dumarka, laakiin sidoo kale kaadi-mareenka ragga.
1.Furaash xumbo leh oo aan kala go 'lahayn
Joodariga qaabaynta ee miiska baaritaanka dumarka ee korontada ku shaqeeya wuxuu adeegsadaa tignoolajiyada ugu dambeysay ee xumbo-samaynta, taas oo si weyn u hagaajinaysa raaxada bukaanka.
2.Maaddada u adkaysta daxalka
Dhammaan daboolka miiska baaritaanka dumarka ee korontada ku shaqeeya waxaa laga sameeyay agab heer sare ah, kuwaas oo u adkaysta daxalka, si fudud loo nadiifin karo loona jeermi karo.
3. Beddelka Cagta
Iyada oo lagu qalabeeyay badhanka cagta, si dabacsan u xakameeya dhaqdhaqaaqyada kala duwan ee miiska baaritaanka dhalmada.
4.Qalab kala duwan
Marka laga soo tago nasashada garabka ee caadiga ah, suunka garabka, gacmaha, nasashada lugaha, baallooyinka lugaha, saxanka qashinka, nalka baaritaanka dumarka ama kursiga dhakhtarka ayaa sidoo kale la heli karaa.
Xuduudaha
| MoodelShay | Shaxda Baaritaanka Haweenka ee Korontada ee FD-G-1 |
| Dhererka iyo Ballaca | 1800mm * 550mm |
| Sare u qaadis (Kor iyo Hoos) | 950mm / 680mm |
| Trendelenburg / Dib-u-celinta Trendelenburg | 14°/ 17° |
| Saxanka Dambe (Kor iyo Hoos) | 60°/10° |
| Nidaamka Elektro-matoorka | Jiecang |
| Danab | 220V/110V |
| Soo noqnoqoshada | 50Hz / 60Hz |
| Awood-u-helidda Awoodda | 1.0 KW |
| Baytari | Haa |
| Furaash | Furaash aan kala go 'lahayn |
| Waxyaabaha ugu Muhiimsan | ABS |
| Awoodda Rarka Ugu Badan | 150 KG |
| Dammaanad | 1 Sano |
StandardQalabka
| Maya. | Magaca | Tirada |
| 1 | Taageerada Gacanta | 1 lammaane |
| 2 | Saxanka Lugta | 1 Set |
| 3 | Furaash | 1 qaybood |
| 4 | Gacanta | 1 lammaane |
| 5 | Beddelka Cagta | 1 Set |